Translate

יום שלישי, 31 באוגוסט 2021

במגן דוד אדום ערוכים בכוחות מתוגברים לראש השנה וחגי תשרי מאת שרית יוכפז


 שגרת חג - בצל קורונה:

במגן דוד אדום ערוכים בכוחות מתוגברים לראש השנה וחגי תשרי מאת שרית יוכפז

 

לקראת חגי תשרי ובצל הקורונה, במגן דוד אדום ערוכים בכוננות גבוהה על מנת להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי לצד המשך המאבק בנגיף הקורונה הכולל דגימות מהירות, בדיקות במתחמי היבדק וסע ומתן חיסונים ומבקשים מהציבור הרחב לשמור על הנחיות משרד הבריאות על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

 

במסגרת היערכות הארגון, תורחב פריסת החובשים והפראמדיקים של מד"א ברחבי הארץ, באמבולנסים, בניידות לטיפול נמרץ, באופנועים וברכבים הייחודיים הנוספים של מד"א. הצוותים יהיו ערוכים לתת מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל צורך רפואי שעלול להתעורר. גם מסוקי מד"א בצפון הארץ ובדרומה יעמדו בכוננות. בנוסף, כוננים רבים במד"א, אשר יתפללו בכפוף להנחיות משרד הבריאות בבתי כנסת ברחבי הארץ, יצטיידו בציוד רפואי מתקדם ובמכשירי מפעם (דפיברילטור), שיסייעו להם להציל חיי אדם במידת הצורך. במאות בתי כנסת בעיר ירושלים הותקנו בשיתוף העירייה מכשירי מפעם (דפיברילטור).

 

במד"א פונים לגבאים בבתי הכנסת וקוראים להם להכין מראש, ובטרם כניסת החג, מכשיר טלפון סלולרי חכם למקרה חירום, שימצא בבית הכנסת ויאפשר להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 וביישומון (אפילקציה) 'מד"א שלי'. בנוסף, מתחמי הבדיקות המהירות הפרוסים ברחבי הארץ ימשיכו לפעול גם בחגים על מנת לאפשר לנפק תו ירוק שתוקפו 24 שעות לילדים בגילאי 3 עד 12 ולאלו שעדיין לא התחסנו. מיקומי ושעות פעילות של אתרי חיסונים והבדיקות המהירות של מגן דוד אדום ברחבי הארץ ניתן למצוא באתר מד"א https://www.mdais.org/101/stopcoronavirus.

 

מנכ"ל מד"א אלי בין: "בפתחה של השנה החדשה, אנו מאחלים לאזרחי ישראל בריאות איתנה וחזרה מהירה ובריאה לשגרה. כולנו תקווה כי במהלך התקופה הקרובה נצליח למגר משמעותית את מגפת הקורונה ע"י הרחבת מערך החיסונים – ובכך לשוב לשגרה אמתית, ללא הנגיף. לקראת חגי תשרי, אני קורא לאזרחים לנקוט ביתר זהירות במהלך החופשה ולנהוג בבטחה – בעיקר בסביבת ילדים. בשם מתנדבי ועובדי מגן דוד אדום, אני מאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה ומתוקה".

 - - - - - -

 

לצד התגבור המשמעותי של צוותי מגן דוד אדום, מזכירים במד"א לציבור מספר כללי בטיחות חשובים שיכולים להציל חיים:

·        במד"א מבקשים מציבור המתפללים המגיעים לבתי הכנסת, על פי הנחיות משרד הבריאות, לתת תשומת לב מיוחדת לילדים ופעוטות, ולהשגיח עליהם במהלך התפילה. מדי שנה במד"א נקראים לטפל בילדים ופעוטות שנפגעים בסביבת בית הכנסת, בעת משחק במקומות בהם קיימת סכנה, ושאינם מיועדים למשחק ילדים ופעוטות.

·        יש להרחיק מהישג ידם של ילדים מיחמים ופלטות שבת חמות, שעליהם סירים ונוזלים רותחים.

·        מנקים את הדגים לקראת החג? שימו לב - לעיתים נגרם זיהום מעצמות הדגים, מאכל החג המסורתי, בזמן הכנתם. זיהום שכזה לרוב מחייב טיפול רפואי הכולל מתן אנטיביוטיקה. יש לחייג למוקד החירום של מד"א בטלפון 101 או דרך יישומון "מד"א שלי", ופעלו על פי הנחיות הפראמדיק במוקד עד להגעת צוות מד"א.

·        הקפידו שלא לאפשר לילדים מתחת לגיל 5 לאכול מהדגים המוגשים בחג. עצמות הדג עלולות להיות חבויות בתוך הדג או בגפילטע-פיש, ואינן נראות לעין. לילדים מעל לגיל 5 ולאנשים עם בעיות בבליעה יש לברור בקפידה את בשר הדג ו'לסנן' אותו מעצמות.

·        אין להשאיר ילדים ברכב סגור, גם לא למספר דקות בודדות. במהלך הסידורים לקראת החג הקפידו לוודא שכל הילדים ירדו מהרכב. שימו לב במיוחד לילדים שעלולים להירדם ברכב! הקפידו לנעול את הרכבים בחניות הפרטיות על מנת שילדים לא יכנסו לשחק ברכב וינעלו.

·        הילדים רוחצים בים או בבריכה - יש להקפיד על מבוגר אחראי השומר על הילדים באופן רציף.

 

בעקבות מחסור במנות דם מסוג O וכל סוגי הדם עם Rh שלילי, שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור לתרום דם בדחיפות בעמדות התרמות הדם של מגן דוד אדום שיוצבו בקניונים, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ופועלות עפ"י הנחיות הקורונה של משרד הבריאות.  מידע על מיקום עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-9101101

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה