Translate

יום שני, 7 באוקטובר 2019

מעבדות ד"ר דבור - נשים יוצרות יופי מפגש עם המסורת הדרוזית לטיפוח היופי וצמחי מרפא/ מאת שרית יוכפז

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‎Sarit Yochpaz‎‏ ו‏‎Ziad DrDabour‎‏‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏‏
 ד"ר דבור ומרכז המבקרים בבית ג'אן, עם שרית יוכפז עיתונאית                                                                                         
מעבדות ד"ר דבור -  נשים יוצרות יופי
מפגש עם המסורת הדרוזית לטיפוח היופי וצמחי מרפא

בשנת 2010 הוקמה חברת ד"ר דבור, על ידי ד"ר זיאד דבור, מגדולי הרוקחים בארץ מומחה בעל שם עולמי בפיתוח תכשירים צמחיים. חברת ד"ר דבור הוקמה במטרה לרקוח קרם או משחה לבת הצעירה של ד"ר דבור לאחר שהתברר כי היא חולה באטופיק דרמטיטיס.

האבא מודע היטב לתופעות הלוואי של התכשירים הסטירואידיים לטיפול באסטמה של העור במיוחד בילדים לכן החליט להעמיק את הידע שלו בחיפוש אחרי מרכיבים צמחיים אשר שמשו במסורת הדרוזית לבעיות עור בכלל ולאטופיק בפרט.
לשם מטרה זו נדד ד"ר דבור בין הכפרים בגליל ורקח לבת שלו קרם אשר עזר לה מאד,  לאחר שהסיפור של הבת התפרסם בסביבה שלו גדל הביקוש.
בסיוריו הרבים ובמפגשיו עם זקני הדור גיבש ד"ר דבור תפיסה ייחודית לטיפוח היופי הנוצרת על ידי צמחי הגליל ועל ידי הטבע עצמו. במהלך הסיורים נפגש עם כ - 100 מרפאים מסורתיים מזקני הגליל, למד מהם על השימוש המסורתי ועל סודות הצמחים לריפוי, טיפוח ושמירה על היופי והבריאות.

יישום סיפורי הסבתות ורזי השיטות העתיקות שהיו נהוגות בגליל בפרט ובאגן הים התיכון בכלל במשך אלפי שנים, מיושמות על ידי ד"ר דבור באמצעות טכנולוגיה וידע של המאה ה-21.
הכרה עמוקה עם המרכיבים הטבעיים ושל התהליכים הביוכימיים והפיזיולוגיים של העור מהווים מפגש בלתי נדלה בפיתוח וייצור סדרות המוצרים הייחודיים לשמירה על בריאות, יופי העור והשיער ונגד הזדקנות העור.

מעבדות ד"ר דבור ומרכז המבקרים בבית ג'אן, בלב שמורת הטבע הר מירון הן התולדה - של ניסיון החיים והניסיון המקצועי העצום אשר נפגשו עם חזונו של ד"ר דבור להעסקת נשים שלא הזדמן להן ללמוד או לעבוד. כיום מועסקות במפעל כ - 9 נשים אשר לפני העסקתן בחברה לא ידענה לדבר עברית והן מנהלות את המפעל לאחר הכשרה של כ 8 חודשים לכל בחורה.
ערכת טיפוח טבעית לשיער
 בשנות קיומה, העמידה החברה קו מוצרים רחב ומגוון, הכולל עשרות מוצרים פרא-רפואיים וקוסמטיים ייחודיים לעור ולשיער.
היום, גובר הביקוש למוצרי ד"ר דבור במדינות רבות בעולם והם משווקים בישראל במרכז המבקרים ובחנות המפעל, בפארמים מובחרים וחלק מהמוצרים ניתנים להשגה בבתי מרקחת של קופת חולים.
תמונה יכולה לכלול: ‏‏פעילויות בחוץ‏‏

על ד"ר זיאד דבור ומשפחתו
  • ד"ר בוגר הטכניון, מרצה לפרמקולוגיה קלינית, כימיה אורגנית, ביוכימיה וצמחי מרפא.
  • מומחה לאינטראקציות בין צמחי מרפא ותרופות
  • בעברו, חבר וועדת סל התרופות ורוקח ראשי של צה"ל
  • נשוי לנזיהה, בת הכפר בין הראשונות שלמדו מחוץ לכפר ובעברה מורה לחשבון.
  • אב ל- 2 בנות ו- 2 בנים: עורכת דין, רואה חשבון, רופא ומהנדסת ביוטכנולוגיה, חתנו דוקטורנט וכלתו בוגרת מדעי הרפואה – מתאמת מחקר בתחום הסרטן .
  • בן למשפחה של פורצי דרך בתחומים שונים (הדרוזי הראשו שהוסמך לקצין בצה"ל, צל"שים ועוד..)
  • הרומן בין צמחיית הגליל לד"ר זיאד דבור החל לפני שנים רבות, למעשה כבר עם צאתו לאוויר העולם במרומי הר מירון בגליל. זיאד בן למשפחה דרוזית נולד וגדל בכפר בית ג'אן בלב שמורת הר מירון, שמורת הטבע הגדולה והעשירה בצמחיית מרפא בארץ.
  • את שנות הילדות בילה זיאד בצמוד לסבא שלו, איכר קשור בעבותות אהבה לאדמת הגליל. הסב והנכד עבדו זה לצד זה בכרמי הענבים, הפלחה ורעיית העזים. כך התוודע דבור למגוון צמחי הגליל השונים, שמע ואסף את סיפורי הצמחים הפיקנטיים והעסיסיים של ה"סבתות" וזקני העדה. אוצרות הידע המסורתי שעבר מפה לאוזן במשך מאות שנים, בתוך העדה הדרוזית ותושבי הגליל, עברו גם אל זיאד, שגילה כבר בילדותו, סקרנות עזה לחקר השפעות הצמחים על גוף האדם. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה