Translate

יום ראשון, 20 באוגוסט 2017

שירות חדש לחולות סרטן מאת: שרית יוכפז


שירות חדש לחולות סרטן נותן תקווה לכ- 100,000 חולים

בעקבות מחקר חדשני ומוצלח הכריז ה- FDA על תרופה חדשה לחולות סרטן אלים מסוג "טריפל נגטיב" כפורצת דרך והכניס אותה למסלול מזורז לקבלת אישור. בישראל זמינים רק כ – 2% בלבד מטיפולי העתיד שבחזית המדע במלחמה בסרטן

היזם ניר ארז: מדי שנה נפטרים בישראל כ- 11,000 אנשים מסרטן ומאובחנים בין 25,000 ל- 30,000 חולי סרטן חדשים. סה"כ יש מעל 100,000 חולי סרטן בישראל בהם מטפלים 240 אונקולוגים בלבד תחת עומס עצום ומחסור חריף בתקנים. על החולים להיות מודעים למצב ולקחת אחריות על ניהול המחלה.

15% מאוכלוסיית חולות סרטן השד מוגדרות מקצועית כ"טריפל נגטיב". זהו סוג סרטן שד אלים במיוחד ואחוזי ההצלחה של הטיפול הסטנדרטי עומדים על אחוזים בודדים בלבד. בעקבות מחקר חדשני ומוצלח שהתבצע לאחרונה הכריז ה- FDA על התרופה המדוברת כ"פורצת דרך" והכניס אותה ל"מסלול מזורז" לקבלת אישור. הסיבה לכניסתה למסלול מזורז הוא לאור התוצאות המרשימות של המחקר: בערך פי 15 אחוזי הצלחה טיפולית לעומת הטיפול הסטנדרטי באוכלוסיית חולות קשה זו ועוד כשמדובר בחולות גרורתיות.


ניר ארז, המפעיל שירות חדש לחולי סרטן מגלה כי הטיפול בתרופה המדוברת מביא לחסכון כספי משמעותי הן לחולה עצמו והן למדינה עצמה, שכן אין צורך בבדיקה יקרה של מוטציות גנטיות או בדיקה ביולוגית אחרת על הרקמה הגידולית מאחר והטיפול מתאים לכ- 90% מהחולות וצריך פשוט לקבל אותו. זוהי עוד דוגמא, לדבר ניר ארז לסוג הטיפולים בהתאמה אישית לחולה ספציפית שעולים במסגרת עבודתה של חברת טרייל אין פארמה המציעה לעשרות אלפי חולי סרטן בישראל תקווה והשתתפות במחקרים פורצי דרך ברחבי העולם. לדבריו מקרה דומה קרה לאימו ואף אחד לא העלה את האפשרות של בדיקה ברחבי העולם לאיתור מחקרים בהתאמה אישית.


שירות חדש – טרייל-אין פארמה (TRIAL-IN Pharma) – עוזר לחולי סרטן למצוא ולקבל טיפולים הנמצאים בחזית המדע בנוסף לפרוטוקולים הסטנדרטיים המוצעים להם. הגישה לטיפולים אלו, שחלקם  הוגדרו כ'פורצי דרך' על ידי רשויות הבריאות, כמו ה- FDA, מתאפשרת בעיקר במסגרות של מחקר וחמלה בכל העולם. באמצעות השירות, החולה יכול לקבל טיפולים אלו כבר היום, בחינם, ועם סיכוי להרוויח מהם שנים לפני שיאושרו ויהיו זמינים בסל הבריאות. השירות ממשיך בליווי מקצועי-רפואי של החולה והאונקולוג, עד להשגת הטיפול בכל מקום ומכל מקום בעולם.

את השירות יזם ניר ארז, בעל רקע וידע נרחבים בתחום הסרטן, היכרות רבת שנים עם האונקולוגים ועם הטיפולים השונים. לצידו של ניר בשירות, צוות של אונקולוגים בכירים. לדבריו, זה לא חדש שמערכת הבריאות הגיעה לקצה גבול היכולת שלה, ועל אף מאמציה, המצוקה של חולי הסרטן זועקת לשמיים והם אפילו לא יודעים זאת. אנחנו יודעים בוודאות שניתן להציע טיפולים נוספים לחולים כך שהשירות שלנו ממשיך מקצה גבול היכולת.

ניר מעדכן כי מנתונים אחרונים שמפרסם משרד הבריאות עולה כי חיים כיום למעלה מ- 100,000 חולי סרטן ומדיי שנה מאובחנים 25,000- 30,000 חולי סרטן חדשים. במקביל, נפטרים כ- 11,000 חולים בשנה בארץ ועם המצב הזה מתמודדים כ- 240 אונקולוגים בלבד. העומס העצום על האונקולוגים והמערך התומך פוגע ביכולת לענות על צרכי החולים ואלו מצידם צריכים לדעת שעליהם לפעול להשגת מידע על טיפולים נוספים הזמינים ברחבי העולם, כולל ישראל. אסור להם לפספס 'מתחת לרדאר' טיפולים שיכולים להתאים להם יותר מכל טיפול אחר וכשברשותם המידע הזה, יבחרו עם האונקולוג את הטיפול הטוב ביותר.   

השירות אותו מציעה טרייל אין פארמה מבצע בדיקה מותאמת אישית למחקרים וחמלה בארץ ובעולם. עבודת ניווט יסודית בתוך אוקיינוס של מעל 70,000 מחקרים הרשומים בעולם בתחום הסרטן והיא נעשית תחת תהליך קפדני של בקרת איכות. בהמשך, טרייל-אין פארמה מלווה את הקשר עם חברות התרופות והמרכזים הרפואיים, עד לקבלת הטיפול. ניר מדגיש כי סרטן הינה מחלה מורכבת ולכל חולה טיפול ייחודי הנובע מסוג הגידול הספציפי שלו, הפרופיל הביולוגי של הגידול, ניתוחים, טיפולים קודמים ועוד. החולים אינם 'העתק-הדבק' אחד של השני גם אם מדובר באותו סוג סרטן. לפיכך, השירות מדייק ומחזק את בחירת הטיפול המתאים ביותר לחולה. לאונקולוג תפקיד מרכזי בבחירת הטיפול עם החולה כשמטרות הטיפול הן להציל חיים, להאריך חיים ולשמור על איכות חיים טובה של החולה.

ניר מדגיש כי המערכת הרפואית בישראל חשופה רק לכ – 2% מהמחקרים בסרטן הפתוחים בעולם. הניסיון בטרייל-אין פארמה מלמד שמידע מותאם אישית על טיפולי מחקר וחמלה יכול לשמש פלטפורמה להשגת הטיפולים גם מחוץ למסגרות אלו. "ההצלחה במציאת טיפולים בארץ ובעולם לעשרות חולי סרטן שפנו אלינו עד כה היא 100 אחוז".

ניר ארז, 49, מנכ"ל ומייסד השירות בעל רקע וניסיון ייחודיים בישראל בתחום הסרטן מאז 2003. לאחר שסיים לימודי כימיה, עבד בענקית התרופות רוש פרמצבטיקה, שמרכז פעילותה הוא סרטן. ב- 2013 הקים עסק עצמאי המספק שירותים בניהול מחקרים קליניים. לפני 7 שנים, איבד את אימו ממחלת הסרטן. ניר הבין מאוחר מדיי שייתכן והיו טיפולים נוספים בעולם שלא ידע עליהם, בעלי סיכוי להאריך את חייה ואולי אף להצילם. בעקבות תחושת החמצה זו, הקים את טרייל-אין פארמה כשמטרתו לעזור לחולי סרטן במאבקם במחלה ולהפוך עבורם כל אבן.

לפרטים ויצירת קשר: 072-3902977 , www.trial-in.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה