Translate

יום חמישי, 27 ביולי 2017

מומחי אופטיקה שפי רואים לכם בעיניים ומספקים מגוון עצות וטיפים מקצועיים. מאת: שרית יוכפז

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.


מומחי אופטיקה שפי רואים לכם בעיניים ומספקים מגוון עצות וטיפים מקצועיים עם חשיבה מחוץ למסגרת:
האם להעדיף עדשות מגע או משקפיים? ואולי לשלב?
התמונה של ‏אופטיקה שפי‏.


·        משקפיים נחשבים כאמצעי האופטי הכי פשוט, בריא ויעיל לתיקוני ראייה. אפשר לעשות משקפיים מולטי-פוקאליים, משקפי שמש אופטיים, או משקפיים שמתחלפים למשקפי שמש, ובשנים האחרונות חלה התפתחות רבה בייצור עדשות למשקפיים ופותחו עדשות שלמרות המספר הגבוה, הן דקות ונראות טוב מבחינה אסתטית. גם השימוש בעדשות מפלסטיק ולא מזכוכית תרם לבטיחות המשקפיים.
·        עם זאת, במקרה של מספרים גבוהים ושל צילינדרים, למשל, איכות וחדות הראייה עלולות להיות מוגבלות במשקפיים, בגלל המרחק בין עדשת המשקף לבין העין.
·        יש גם מי שחושבים שמשקפיים הם פחות אסתטיים מעדשות, אם כי בשנים האחרונות הם הפכו לפריט אופנה פופולארי.
·        יש אנשים הרגישים לתחושת המסגרת על הפנים, שכל תכשיט או גוף זר גורם להם לעצבנות ואי-נוחות. להם משקפיים יהיו עניין לא נוח.
·        עדשות מגע יעילות יותר בתיקון הראייה כשיש מספרים חריגים, צילינדר גבוה, הבדלי מספרים גדולים בין שתי העיניים.
·        הבעיה עם עדשות היא שלא כל אחד יכול להשתמש בהן. הסיבות העיקריות: רגישות העיניים לגוף זר, יובש בעיניים, אלרגיות ונטייה לדלקות.
·        למספרים עם צילינדר גבוה מתאימות יותר עדשות מגע קשות, אך תקופת ההסתגלות אליהן ממושכת יותר.  
·        השימוש בעדשות מפחית את הרגישות הטבעית של הקרנית, בכל עין, לגופים זרים המסוכנים לעין.  
·        עדשות דורשות טיפול יומיומי קבוע בחומרים מחטאים כדי למנוע הצטברות שומנים, חלבונים וחיידקים. צריך גם להימנע מלהיחשף לאבק, שכניסת גרגרים שלו לעין מציקה ויוצרת גירוי. אם לא מטפלים כראוי בהיגיינה, עלול להיווצר זיהום בקרנית העין. זיהומים ותופעות אלרגיות שכיחות יותר בעדשות רכות.
·        מבחינת עלות, אחזקת עדשות מגע במשך שנה מקבילה להוצאה על קניית משקפיים בצורה שוטפת.
·         לילדים רצוי להרכיב משקפיים ולא עדשות, לאחרים - תלוי בהעדפות האסתטיות, במידת המוטיבציה לטיפול ותחזוקה שוטפים ובהתנהגות העיניים.

התמונה של ‏אופטיקה שפי‏.

בשקיפות מלאה: צוות מומחי אופטיקה שפי מעניקים טיפים להתאמת המשקף למבנה הפנים

לכל אחד ואחת מאיתנו פנים בעלי מבנה שונה, ובכל מבנה ישנם חלקים שצריך להבליט וחלקים שצריך לטשטש. אילו משקפיים יעשו בשבילכם את העבודה?

התמונה של ‏אופטיקה שפי‏.
·        המשקפיים צריכים להתאים לאופיו של האדם ורק לאחר מכן לצורת פניו לדוגמא- לאדם שמרן לא נמליץ על מסגרת צבעונית ולהפך .
·        לאדם בעל  פנים מאורכות, לא נמליץ על משקפיים רחבות .
·        רצוי לשמור על קו הפנים של האדם בהתאמת המשקפיים .
·        במידה ורוצים להבליט את נוכחות המשקפיים על הפנים, רצוי להתאים משקפיים מלאות ממתכת או מפלסטיק .
·        פנים עגולות: לפנים עגולות מומלץ לחפש משקפיים ברוחב שווה לחלק הרחב ביותר של הפנים. עדיף לבחור במשקפיים בעלי עיצוב משולש או זוויתי רך, כאשר משקפיים עם עדשות נפרדות המחוברות בגשר ייצרו אשליה של עין גבוהה ופנים מוארכות. לבעלי שיער קצר מומלץ לבחור במשקפיים בעלי מסגרת גדולה ומעוגלת, כדי שהמשקפיים לא "ייבלעו" בפנים. לנשים מומלצת במיוחד מסגרת בצורת "עיני חתול" בשל אפקט הרמת הלחיים שהיא מעניקה לפנים (קימורים למיניהם לא יתאימו).
·        פנים במבנה יהלום: מבנה פנים זה מתאפיין בעצמות לחיים רחבות וגבוהות ומצח וסנטר צרים. מסגרות אליפטיות ירככו את תווי המתאר של הפנים וכך גם משקפיים עם מסגרת רבועה קמורה. מומלץ לבחור במשקפיים שאינם רחבים יותר מעצמות הלחיים. מסגרות משולבות (מסגרת מתכת עם גשר אף מפלסטיק) הן בחירה טובה, מכיוון שהן מרחיבות את המצח ומצמצמות את הרקות ועצמות הלחיים.
·        פנים מרובעות: כדי לרכך את הזוויתיות של מבנה הפנים המרובע, קו הלסת החזק שלו, המצח ועצמות הלחיים הרחבות, בחרו בעיצובים רכים ובעלי קימורים, אשר בשילוב עם מסגרת צרה, יעניקו לפנים צללית רכה יותר. עדשות עגולות גדולות או משקפי טייסים יאריכו את הפנים ויתאימו במיוחד לבעלי פנים מרובעות.
·        פנים מלבניות:ניתן להרחיב ולקצר את מבנה הפנים בעזרת עיצובים שאינם גולשים מעבר לחלק הרחב ביותר של הפנים. משקפיים עגולים או מרובעים הם בדיוק בשבילכם, ומשקפי ג'ון לנון עוצבו במיוחד לאנשים עם מבנה פנים מלבני. הימנעו מקישוטים מיותרים או זרועות רחבות שירחיבו את מבנה הפנים.
·        פנים משולשות: מבנה פנים זה מאופיין בלסת רחבה ומצח צר. ניתן לרכך את החלק התחתון של הפנים על ידי הדגשת אזור העיניים. כדאי שזרועות המשקפיים יהיו רחבות ומומלץ לבחור במסגרת עליונה עבה, ישרה ומודגשת האוחזת בעדשות המתעגלות בתחתיתן לכיוון הפנים. מסגרות בעיצוב עיני חתול החורגות מרוחב הפנים יעזרו גם הן לריכוך קו הלסת הרחב. נסו משקפיים עם עדשות הממוסגרות ממתכת רק בחלקן העליון.
·        פנים בצורת לב: באפשרותכם להצר את החלק העליון של הפנים באמצעות מסגרות שאינן רחבות מהמצח ומעוגלות בחלקן התחתון. זרועות המשקפיים צריכות להיות בעובי בינוני
ומשקפיים נטולי מסגרת יהוו בחירה מוצלחת. בכל מקרה, מומלץ לבחור בצבעים בהירים.

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.


ואיך להתאים את המשקפיים למבנה האישיות ?

מוחצן או מופנם ? רציני או צחקני ? בחירת המשקפיים מעידה לא פעם רבות על אופיו של הממושקף שבחר בהם:
·        אלו שמעוניינים במראה נקי וקלאסי, ואלו שמעדיפים שלא יבחינו כי על חוטמם מונחות משקפי ראייה, יוכלו לבחור במשקפיים ללא מסגרת. הכוונה היא לעדשות המחוברות לזרועות דקיקות, שגם הן יכולות להיות שקופות. יתרון נוסף במראה "השקוף" ("ללכת עם ולהיראות בלי") הוא התאמה לכל בגד שנבחר.
·        אם תעדיפו לבחור במראה אינטליגנטי, תוכלו לבחור במשקפים  "גיק שיק", בעלי מסגרת המקיפה רק את חצייה העליון של העדשה. יש משקפים בסגנון הרטרו  ("מראה של פעם") המורכבים משילוב של חומרים בצבעי סגול, חציל, כחול ג'ינס ושחור .
·        לנשים שרוצות מראה מפתה, חושני, נשי וסקסי ההמלצה היא על משקפיים חתוליות. 
·        כיום  גם לגברים מותר להעז ולבלוט בשטח, עם משקפיים ססגוניות בצבעים מרהיבים ובצורות לא שגרתיות. המשקפיים הפכו עבור גברים רבים לאקססורי ופריט אופנתי לכל דבר, ורבים מחזיקים בקולקציה מגוונת של משקפיים לכל מצב רוח, אירוע או בגד.
·        יש משקפיים המשדרים נוכחות שלא ניתן להתעלם ממנה. ג'ון לנון, רני רהב, סמי עופר- כל אלו מהווים דוגמאות לאנשים שמתגו עצמם גם בזכות המשקף שעל חוטמם, שהפך ממש ל"סמל מסחרי" שלהם.  
התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.** הטיפים באדיבות אפרת שגיא שפי, משמשת כמנהלת תחום מקצועי ברשת "אופטיקה שפי".  בוגרת תואר שני באופטומטריה מאוניברסיטת פילדלפיה ארה"ב.


**רשת "אופטיקה שפי" נפתחה ב 1998 כחנות המפעל של "שפי תעשיות אופטיקה בע"מ". מפעל האופטיקה נוסד ע"י האחים שפי כעשרים שנה קודם לכן ומכר עדשות אופטלמיות למרבית חנויות האופטיקה בארץ. עם קילומטראז' הידע והניסיון שצברו החליטו האחים שפי לפנות לצד הקמעונאי, לפתוח חנות מפעל מקצועית ואיכותית ולהציע מגוון עצום של משקפיים מן המותגים המובילים בארץ ובעולם במחירים תחרותיים 
שמקורם במכירה הישירה. אופטיקה שפי ממוקמת כיום בעשירייה הפותחת של חנויות האופטיקה בישראל מבחינת היקף הפעילות העסקית ומשרתת למעלה מ- 55,000 לקוחות בשני סניפים באזור מטרופולין חיפה

מומלץ  מאת: שרית יוכפז כתבת ועורכת ראשית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה