Translate

יום שני, 12 באוקטובר 2020

בית חולים איכילוב והאגודה למלחמה בסרטן בקמפיין משותף תחת הכותרת: הקדישי שעה בשנה ותוכלי להציל את חייך! מאת: שרית יוכפז

 


חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד

בית חולים איכילוב והאגודה למלחמה בסרטן בקמפיין משותף תחת הכותרת: הקדישי שעה בשנה ותוכלי להציל את חייך! מאת: שרית יוכפז

במטרה להעלות את המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן השד בקרב ציבור הנשים, איכילוב - המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי והאגודה למלחמה בסרטן החליטו לצאת בקמפיין משותף.

הקמפיין יתקיים במהלך חודש אוקטובר, חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד, ויכלול סרטון קצר הקורא לנשים להקדיש שעה בשנה לטובת הגילוי המוקדם. הסרטון יוקרן במהלך החודש על המסכים בבית החולים.

במסגרת הקמפיין יעלו למדיה החברתית באנרים המספרים על נשים מוכרות המתמודדות עם סרטן השד ונשים המובילות את הטיפול במחלה בבית החולים. את הפן האישי יובילו הילה אלרואי, כתבת חדשות 13 לענייני בריאות, שהייתה בעיצומה של הכנת סדרה בנושא סרטן השד כאשר אובחנה כחולה בעצמה, ומלכת היופי לשעבר מירית גרינברג, שחשפה לאחרונה שהיא חולה בסרטן השד. את הפן הרפואי יובילו פרופ' ספרא תמר, מנהלת המרכז לסרטן האישה, מערך האונקולוגיה,

ד"ר רונית אלמוג, רופאת נשים בכירה באיכילוב, מומחית בגינקולוגיה, מיילדות וטיפולי פריון וכוכבת סדרת הדוקו-ריאליטי "איכילוב ששודרה לפני מספר שנים בyes- דוקו, הכירורגית ד"ר מריאן חטיב רופאה מומחית, וד"ראורית גולן, מנהלת היחידה לממוגרפיה במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי.

הקמפיין יכלול המלצה לכל אישה להיבדק אצל כירורג שד אחת לשנה ולבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים ובהתאם להמלצת הרופא. בית החולים מתחייב לתת תשובה לבדיקות הממוגרפיה עד 5 ימים. הפעילות תלווה במדיה החברתית של המרכז הרפואי ושל האגודה.

בנוסף תיעשה פנייה בנושא ל-300,000 חברי מועדון BeWell של בית החולים, עם הפניה לדף מידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא אבחון מוקדם של סרטן השד והפחתת הסיכון לחלות באמצעות אימוץ אורח חיים בריא , הרצאת on line בהובלתה של פרופ' ספרא תמר.

למשך מספר ימים צוות בית החולים יעטה מסכות ורודות. המסכות, 30,000 במספר, נתרמו במיוחד עבור הקמפיין ע"י רשת הפארם Be.

 

מבית החולים איכילוב נמסר: "מטרת בית החולים היא לקדם רפואה מונעת ואורח חיים בריא בקרב כלל תושבי ישראל בכלל וגוש דן בפרט. בית החולים דוגל בתפיסה הוליסטית של שמירה על הבריאות בכל מעגל החיים ומעודד גם חולים ומחלימים להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא. לכן החלטנו השנה ליזום שת"פ עם האגודה למלחמה בסרטן. הצבנו בחזית הקמפיין נשים חזקות מעוררות השראה, על מנת להעלות את חשיבות נושא הגילוי המוקדם". 

משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "זו הזדמנות להזכיר לכולם גם בתקופת הקורונה המאתגרת במיוחד, שיש להימנע מעישון, להגביל צריכת אלכוהול, להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא ופעיל. מחקרים מוכיחים כי פעילות גופנית קשורה לירידה בסיכון לחלות בסרטן השד, בעיקר אחרי גיל המעבר, וגם ומעלה את סיכויי ההישרדות של חולות סרטן שד ומסייעת בהתמודדות עם הטיפולים, במקביל אנחנו קוראים לכל אישה להיבדק על פי ההנחיות בהתאם לגילה, ולהכיר את גופה כך שבכל  מצב, אם מתגלה שינוי בשד, תוכל לפנות מיד לרופא ולהתעקש על בירור טיבו".

 

מנתוני הרישום הלאומי לסרטן של משרד הבריאות עולה כי כיום חיות בישראל 23,583 נשים שאובחנו עם סרטן השד בשנים 2013-2017 ושהחלימו או שעדיין מתמודדות עם המחלה. בשנת 2017 נפטרו מסרטן חודרני של השד 1,078 נשים בישראל, מהן 990 (91.8%) יהודיות ואחרות ו-91 (8.2%) ערביות. עוד עולה מהנתונים, כי נמשכת מגמת העלייה באבחון המוקדם – 66% מהנשים אובחנו בשלב מוקדם. עלייה זו מובילה לשיעורי ריפוי גבוהים והפחתה בתמותה.

סרטן השד אחראי לכשליש ממקרי הסרטן החדשים בכל שנה בכלל הנשים. זוהי המחלה הממאירה השכיחה ביותר בקרב נשים בכל קבוצות האוכלוסייה בישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה